Forum-GEBI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Harrington jakna

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
dr.gebi
Admin
dr.gebi


Število prispevkov : 47
Join date : 29/08/2009
Age : 113

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeNed Sep 13, 2009 10:49 pm

Harrington jakna je tip kratke, lahke jakne, narejene iz bombaža, poliestra, volne, ali usnja, ponavadi na notranji strani škotski karo, ali temu podoben vzorec.
Jakna je nastala v Manchestru (Velika Britanija), davnega leta 1937, ko so John Miller in njegovi bratje v svoji Baracuta tovarni dizajnirali legendarno jakno s karo notranjostjo, imenovano G9. Sama jakna je bila dizajnirana posebej za igranje golfa, zato je bila iz nepremočljivih materialov, sama dolžina pa je bila primerna za športno udejstvovanje. Od tod izvira črka G v imenovanju jakne.
Ker je bila jakna skreirana za golf, ima dva globoka stranska žepa, ki sta malce nagnjena. Zdaj, ko veste čemu je namenjena jakna, veste tudi zakaj so takšni žepi? Seveda, za golf žogice...In sami rokavi nimajo dodatnih trdih šivov na ramenih, da omogočijo svobodnejše gibanje. Baracuta je patentirala za G9 jakno dva patenta: ( za razliko od imena...). Notranjo podlago iz vzorca škotskega »Fraser« kara, ki je specifična za Baracuto in posebno dizajniran hrbet, ki s svojo obliko spominja na dežnik in zaradi katerega voda ne teče lastniku po hlačah.
In zakaj jo sedaj imenujemo Harrington jakna, namesto originalne označbe G9?
Naziv se je začel uporabljati pozneje, šele v šestdesetih letih, ko se je v ZDA »20th Century Fox Television« vrtela popularna TV serija »Peyton Place«. Sama nadaljevanka je bila prva, ki se je predvajala v najbolj gledanem terminu in med letoma 1964 in 1969 so predvajali kar 514 pol urnih epizod. V tej nadaljevanki je vlogo Rodneya Harringtona odigral Ryan O'Neal in on je v seriji nosil jakno G9.
V tistem času je imel John Simmons zelo popularno trgovino v Londonu, imenovano »The Ivy Shop«. On je bil prvi, ki je jakne prodajal kot Harringtonke, seveda poimenovane po karakterju iz serije, vsaj tako on sam pravi...
Klasična G9 Baracuta Harrington jakna, z značilnim karo vzorcem, je postala simbol moderne elegance za celo generacijo na Otoku. Kulturna dediščina in prepoznavnost sta izoblikovala znamko Baracuta, da je postala svetovno znana in uspešna.
Zagotovo so k prepoznavnosti jakne prispevali v prvi vrsti takratni glasbeni in filmski zvezdniki. Eden prvih se pojavi Elvis v filmu iz leta 1958 »King Creole«, ki jakno naredi zelo razpoznavno in popularno, Ryana O'Neala smo že omenili, saj je po njegovem karakterju jakna prepoznavna po imenu. Ne smemo pozabiti tudi Franka Sinatre iz filma »Assoult on a Queen« iz leta 1966, pa Christoper Reeve v Superman II (1980), Steve McQueen... Michael Moore jo nosi v svojem dokumentarcu »The Big One«, glasbeniki skupine Franz Ferdinand, The Clash, Razorlight, David Bowie... Nazadnje lahko heringtonko vidimo v najnovejšem Jamesu Bondu, ko jo nosi Daniel Craig.
Harringtonka je naposled osvojila tudi Slovenijo. Videvamo jo sicer že nekaj časa med skupinami, ki se zgledujejo po angleškem stilu iz šestdesetih in sedemdesetih, zadnje čase pa je vse bolj popularna tudi med mladimi, ki jim otoški stil ne pomeni veliko. Priznajmo si...jakna je odlična! Stil, barve in nosljivost so artibuti, ki bodo harringtonko ponesli med najpopularnejše jakne tudi v prihodnosti. Ne zapravljajte časa z iskanjem popolne jakne...postanite tudi vi del družine Harrington.
Harrington jakna Reeve10
Nazaj na vrh Go down
http://gebi.si
Varašanec




Število prispevkov : 6
Join date : 12/10/2010
Age : 29
Kraj : Turnišče

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeTor Okt 12, 2010 3:21 pm

Upam, da nisem preveč nadležen, a zanima me če jih imate na zalogi ker že nekaj časa čakam na jakno po pošti.. :/ Zanima me kje se je ustavilo in ali ste mi poslali kaj. Sem tisti iz Prekmurja.. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://tu-je.si
Petreski




Število prispevkov : 4
Join date : 11/10/2010

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeTor Okt 12, 2010 4:15 pm

Tudi jaz čakam na jakno že 5 dni in sem istih vprašanj kot ti? Zanima me kaj se je zgodilo, če ta trgovina še sploh ostaja, kdaj bomo dobili robo, al pa nena nekaj zavajajte kupcev s to spletno stranjo, ker bi si že 10x lahko kupil jakno drugod, vendar čakam na vas da mi jo pošljete, kolikor pa vidik je sloh ne bom dobil!

Naročil sem dve (L in XL za Luka in Miha Petreski)
Nazaj na vrh Go down
Varašanec




Število prispevkov : 6
Join date : 12/10/2010
Age : 29
Kraj : Turnišče

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeTor Okt 12, 2010 4:29 pm

hehe mogoče je pa tako veliko povpraševanje da ne zmorejo odgovoriti in razposlati, saj kaj sem gledal je vsepovsod dražja in sicer vsaj za 5€. Tak da bomo že mal potrpeli Very Happy Trgovina pa mislim da je resnična saj mi je že več ljudi reklo da so naročili si stvari in jih tudi dobili.. Sicer pa trgovina je tudi v Lj, tak da če si kje blizu lahko grež kar tja.. Jaz ne morem sem precej daleč.. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://tu-je.si
Petreski




Število prispevkov : 4
Join date : 11/10/2010

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeTor Okt 12, 2010 4:50 pm

Ammmm trgovine nažalost več ni, ker se prodaja! Hmmmmmm? Ali so se premaknili ali pa se zapira in bo še samo internetna trgovina ti pa ne znam povedat. Kak dolgo pa ti že čakaš, če ni skrivnost?
Nazaj na vrh Go down
Varašanec




Število prispevkov : 6
Join date : 12/10/2010
Age : 29
Kraj : Turnišče

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeTor Okt 12, 2010 5:22 pm

Kak pa veš da je ni? Prejšnjo sredo sem naročil. Uh škoda, če jim gre dol.. Jaz sem pa hotel precej stvari kupiti saj bom najverjetneje dobil v kratkem kadr. štipendijo.. Večino kar sem primerjal so tu najnižje cene. Sicer pa meni je 7.oktobra še na mail poslal odgovor, od takrat dalje pa več ne. Bom malo povprašal na tu-je.si saj mislim da se poznajo med sabo. Smile Upam da nebova dolgo čakala, ker se ne morem včakat jakne in majice Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://tu-je.si
Petreski




Število prispevkov : 4
Join date : 11/10/2010

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeTor Okt 12, 2010 9:17 pm

Ko sem se s frendi pogovarjal, ki so bli v Lj so mi rekli, da se trgovina prodaja. No en moj frend je tut en tedn čakal, se je malo razkuro pa je blo, ampak zdaj niti več njihova telefonska številka ne obstaja, zato pa ne vem. Daj mi daš spletno stran, kjer jih ti gledal malo dražje prosim?
Nazaj na vrh Go down
Varašanec




Število prispevkov : 6
Join date : 12/10/2010
Age : 29
Kraj : Turnišče

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeTor Okt 12, 2010 9:26 pm

aha Na army shopu sem gledal pa še v eni vojaški trgovini, kjer je cena ista (29 nekaj€) samo strani si nisem zapomnil.
Vtipkaj heringtonka ali harrington jakna pa ti bo še vrglo nekaj strani Wink
http://www.army-shop.si/artikel/heringtonka_-_crna-77
Nazaj na vrh Go down
http://tu-je.si
Varašanec




Število prispevkov : 6
Join date : 12/10/2010
Age : 29
Kraj : Turnišče

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeTor Okt 12, 2010 9:27 pm

Aja pa na army shopu boš tudi nekaj časa čakal.. Smile Sem si že nekajkrat naračal in vem... Smile
Nazaj na vrh Go down
http://tu-je.si
Petreski




Število prispevkov : 4
Join date : 11/10/2010

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeSre Okt 20, 2010 11:18 pm

Sem si jo že kupil, vendar spet čakam na zimsko! Samo kolko sem pri kolegu vido, to ni niti malo podobno zimski jakni.. hhehe isto je debela samo material je drugačn. Upam da bo ok!
Nazaj na vrh Go down
Varašanec




Število prispevkov : 6
Join date : 12/10/2010
Age : 29
Kraj : Turnišče

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeČet Okt 21, 2010 3:02 pm

Jaz sem jo danes dobil in sem si jo oblekel na eno majico s kratkimi rokavi ne vem koliko stopinj je bilo zunaj ampak meni ni bilo mrzlo. Smile Po moje je kar kvalitetna. Imam pa to haringtonko ki je zdaj za 24 €
Nazaj na vrh Go down
http://tu-je.si
WhiteWolf

WhiteWolf


Število prispevkov : 22
Join date : 30/08/2009

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeSre Nov 10, 2010 9:03 pm

Petreski je napisal/a:
Ammmm trgovine nažalost več ni, ker se prodaja! Hmmmmmm? Ali so se premaknili ali pa se zapira in bo še samo internetna trgovina ti pa ne znam povedat. Kak dolgo pa ti že čakaš, če ni skrivnost?

Saj trgovina je še Smile
Nazaj na vrh Go down
majakalasnik




Število prispevkov : 2
Join date : 08/11/2010

Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitimeSre Nov 10, 2010 11:12 pm

WhiteWolf je napisal/a:
Petreski je napisal/a:
Ammmm trgovine nažalost več ni, ker se prodaja! Hmmmmmm? Ali so se premaknili ali pa se zapira in bo še samo internetna trgovina ti pa ne znam povedat. Kak dolgo pa ti že čakaš, če ni skrivnost?

Saj trgovina je še Smile

po mojih opazanjih ni, ker je stalno zaprta, zravn je pa napisan na veliko PRODAM pa cifra =(
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Harrington jakna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Harrington jakna   Harrington jakna I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Harrington jakna
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum-GEBI :: Blagovne znamke :: Knightsbridge London-
Pojdi na: